Rezgésmérés

Mindennapi életünk során számtalan alkalommal találkozhatunk az életkörülményeinket, egészségünket befolyásoló, gyakran káros mértékű rezgésterheléssel. A rezgésterhelés szabványos ellenőrzésének, az eredményes, hatékony rezgéscsillapító rendszerek kiválasztásának, méretezésének alapja a pontos rezgésmérés.
A rezgésméréseket a szabványok és előírások legszigorúbb követelményeit kielégítő, hitelesített mérőrendszerrel végezzük. Vállalkozásunk szavatolja, hogy tevékenységét a működésére vonatkozó rendeletek és szabványok szerint végzi. Tevékenységére vonatkozóan a jogszabályi megfelelőséget, minőséget és a szakmai garanciát biztosítja, hogy a cég munkatársai a Magyar Mérnöki Kamara, valamint a Budapest Főváros Kormányhivatala Népegészségügyi Főosztály által bejegyzett és nyilvántartott szakértők.
Környezeti rezgésmérés, rezgésvizsgálat
Környezeti rezgésterhelés meghatározása
A 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendeletben meghatározott emberre ható rezgés vizsgálati küszöbértékei és terhelési határértékei az épületekben ellenőrzése céljából környezeti rezgésmérést végzünk. A vizsgálatokat, illetve a rezgésmérés eredményeinek feldolgozását az MSZ 18163-2:1998 szabvány alapján végezzük.
Rezgéscsökkentési terv készítése
A környezeti rezgésmérés nélkülözhetetlen a rezgéscsillapítási feladatok során, a rezgéscsökkentési igény meghatározása, a korszerű és hatékony rezgéscsillapító rendszerek méretezése, kiválasztása során.
A környezeti rezgésmérések során rögzítésre kerülő paraméterek és forrásadatok
- A vizsgálatok helye, időpontja, valamint a környezeti paraméterek.
- A vizsgált rezgésforrások üzemviteli paraméterei, illetve azok elhelyezkedése.
- A rezgésterjedést befolyásoló tényezők.
- A rezgésmérés során használt érzékelő felerősítésének módja, elhelyezése, tájolása.
Rezgések épületre gyakorolt hatásának vizsgálata
A rezgésterhelés meghatározása

Az MSZ 13018:1991 számú szabvány határozza meg azokat rezgéssebességi irányértékeket, amelyek alatt az épületeken használati értéket csökkentő károsodások várhatóan nem keletkeznek. Az épületre ható rezgés vizsgálatát a szabvány előírásai alapján végezzük el.
Az épültre ható rezgés mérése során rögzítésre kerülő paraméterek és forrásadatok
- A vizsgálatok helye, időpontja, valamint a környezeti paraméterek.
- A vizsgált rezgésforrások üzemviteli paraméterei, illetve azok elhelyezkedése.
- A rezgésterjedést befolyásoló tényezők.
- A rezgésmérés során használt érzékelő felerősítésének módja, elhelyezése.
Munkahelyi rezgésmérés, rezgésvizsgálat
Munkahelyi rezgésterhelés meghatározása
A munkahelyi egész testre ható rezgés mérését az MSZ ISO 2631-1:2002 szabvány, a kézre és karra ható rezgés vizsgálatát az MSZ EN ISO 5349-1:2001 szabvány előírásai alapján végezzük el. A rezgésmérések eredményeit a 22/2005. (VI. 24.) EüM rendelet által meghatározott határértékek alapján értékeljük.
Rezgéscsökkentés méretezése
A munkahelyi rezgésmérés nélkülözhetetlen a munkahelyeken felmerülő rezgéscsillapítási feladatok során, a rezgéscsökkentési igény meghatározása, a korszerű és hatékony rezgéscsillapító rendszerek méretezése, kiválasztása során.
A munkahelyi rezgésmérések során rögzítésre kerülő paraméterek és forrásadatok
- A vizsgálatok helye, időpontja.
- A vizsgálat tárgyát képező munkavállalók tevékenysége, az expozíciós idők.
- A rezgésmérés során használt érzékelő elhelyezése.
A munkavállalót érő rezgésterhelés meghatározásához a munkavállaló munkahelyén, illetve több munkahely esetén a terhelés szempontjából jellemző munkahelyeken meghatározzuk a rezgésgyorsulást.
Szolgáltatásaink részletei, igénybevétele kapcsán, kérjük, keresse fel kollégáinkat.